REKLAMA
Czech English French German Italian Spanish
 • Jogurtový koláč s jablky

  Jogurtový koláč s jablky je rychlý recept, do kterého můžete použít nejen podzimní jablíčka ze zahrad Vysočiny. Výborně se pro přípravu koláče hodí také meruňky a hrušky. Rychlá příprava vás odmění skvělou chutí a svěžestí koláče.

   

   Dále 
 • Vopelky - bramborové placky

  Vopelky jsou placky z bramborového těsta, obvykle sypané mákem či mazané povidly. Někdy jsou pojmenovány také jako pekáčky.

   

   Dále 
 • Tradiční křupavý bramborák

  Bramborák (starší název cmunda) je tradiční pokrm většiny slovanských a germánských národů a Maďarů, který se připravuje smažením tenké vrstvy těsta z jemně nastrouhaných syrových brambor, mouky, vajec, česneku, soli a majoránky, případně mléka a dalšího koření (kmín, pepř, nakrájená cibule) na tuku.   Dále 

Novinky

VIDEO: Pekárna Adélka používat tradiční technologii přípravy těsta

chleb adelka ikona 270x180Pelhřimovská pekárna Adélka nově připravuje své pečivo a chleba tradiční technologií bez použití přídavných látek pro zvyšování chuti či barvy pečiva. Díky návratu k technologii používané za starých časů je teď chuť pečiva z Adélky výraznější a přitom zcela přirozená. Konkrétně se jedná o přípravu těst na omládek k intenzivnímu prokvašení pšeničné mouky.

Celý článek...

Osobnosti ochutnali

Mluvčí Radek Tulis prozradil, co na Vysočině ochutnat

tulis radek 270x180Radek Tulis, kterého znají lidé jako tiskového mluvčího města Jihlavy, je milovníkem dobrého jídla a pití. Svých gurmánských favoritů má na Vysočině hned několik. Jak sám prozrazuje jednou z nejlepších vysočinských specialit je prý jakékoliv pivo vařené na Vysočině. To ale nejsou jediné regionální speciality, které má rád. VÍCE SE DOZVÍTE VE VIDEU UVNITŘ ČLÁNKU.

Celý článek...

Který z produktů je podle vás nejtypičtější pro Vysočinu?

Počet hlasujících
41
První hlas
Středa, 27 Duben 2011 14:32
Poslední hlas
Pondělí, 04 Únor 2019 10:24

Který z produktů je podle vás nejtypičtější pro Vysočinu?

Hlasů Procent Graf
Brambory
35 85.4%
Obilí
2 4.9%
Mléko
2 4.9%
Pivo
1 2.4%
Hovězí maso
1 2.4%
Voda
0 0%
Vepřové maso
0 0%

Který z produktů je podle vás nejtypičtější pro Vysočinu?

Přihlašte se prostřednictvím facebookuVIDEO

Zapojte se i vy

Chcete, aby se o Vašich službách a produktech dozvěděli návštěvníci a registrovaní čtenáři kulinářského portálu Vysočina CHUTNÁ? Kontaktujte nás na info@vysocinachutna.cz. Poskytneme Vám podrobnosti o podmínkách zapojení do unikátního projektu.

Vysočina Chutná na Facebooku